Україна, безвіз, Тема дня Сьогодні, 11 червня, рівно три роки, як громадяни України з біометричними паспортами отримали можливість на безвізові поїздки до країн Європейського Союзу (окрім Ірландії), а також до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС. Про це нагадує Державна прикордонна служба.

Відтоді процес перетину державного кордону для українців став значно простішим та комфортнішим. Адже для безвізової подорожі окрім документа необхідно мати лише медичну страховку, зворотні квитки та за необхідності підтвердити місце проживання у європейській країні й наявність певної суми коштів. Прикордонники порахували, що від початку дії безвізу (з 11 червня 2017 року по квітень 2020 року) українці загалом здійснили майже 49 мільйонів поїздок до країн ЄС як за біометричними так і не біометричними документами.

Найбільша кількість українців користуються кордоном із Польщею. Також для українців були активними ділянки кордону з Угорщиною та Румунією, і дещо менше кордон зі Словаччиною. Водночас, українці все частіше користувалися авіаційним сполученням, тоді як морське сполучення й надалі не вельми популярне.

Пасажиропотік до країн ЄС зростає щороку. Зокрема у 2018 році кількість поїздок була на рівні 17,5 млн, а торік вона становила – 18,65 млн. Перші місяці 2020 року також не стали винятком, однак далі на ситуацію вплинула пандемія захворювання на коронавірусну інфекцію через що більшість країн обмежили в’їзд, а регулярне міжнародне авіаційне сполучення призупинилося. Так, відповідно до аналізу у січні та лютому цього року українці в країни ЄС з’їздили 3 млн разів, а за аналогічний період 2019 року – 2,3 млн. Крім того прикордонники звернули увагу на те, що у 2019-2020 роках українці значно розширили перелік популярних для відвідування країн ЄС. Якщо у 2017 році найбільшим попит мали такі країни як: Італія, Німеччина, Польща, Румунія, Словаччина та Угорщина, то далі цей список поповнився ще й Австрією, Грецією, Іспанією, Італією та Чехією