Працівник Лізинг-це послуга, що складається з найму співробітника, зайнятих іншою компанією. Для того, щоб досягти цього, необхідно укласти відповідний контракт між компанією з прокату працівника та лізинговою компанією, а також між працівником і компанією, яка бажає орендувати її в інших юридичних осіб-агентство тимчасового працевлаштування. У цьому випадку особа, яка відряджені агентством в компанію, що потребує працівника (тобто до роботодавця користувача) стає тимчасовим працівником.

Лізинг співробітників: договір між агентством і працівником

Агентство зайнятості підписує тимчасовий трудовий договір з працівником/угодою про присвоєння. При цьому він займається:

 • питання нарахування та виплати винагороди,
 • ухилення від сплати податків,
 • Додаткові вигоди,
 • Підготовка співробітників, які будуть найняті для виконання конкретних послуг (тільки в деяких випадках).

Термін тимчасового працевлаштування включається у довжину послуги. Крім того, обидві сторони мають період сповіщення. Компанія, яка визначила найняти працівника, не повинна укладати з ним окремий контракт.

При такому вигляді працівника придбання, агентство і роботодавець-користувач повинен пам'ятати, що опублікований працівник дає письмову згоду на виконання роботи для іншої особи, ніж той, за яким він був найнятий. Не менш важливо включити положення, що забороняють працівника з розкриття, використання або утилізації інформації про компанію, Орендуючи його третім сторонам.

Лізинг співробітників: договір між агентством і роботодавцем-користувачем

Договір, укладений між агентством зайнятості та роботодавцем користувача, повинен включати умови оренди працівника, зокрема:

 • вид роботи, що здійснюється найманим працівником,
 • питань, пов'язаних з винагорода працівника, який відряджений компанією з його використанням,
 • період роботи для компанії з прокату співробітників,
 • можлива відміна послуг підлеглого співробітника (роботодавець-користувач у багатьох випадках може відмінити їх у будь-який час, однак агентство може запропонувати інші умови договору, запобігаючи швидкому відмові найманих працівників).

Угода повинна бути сформульована таким чином, щоб захистити інтереси будь-якої партії і підготовлені в письмовій формі.

Лізинг персоналу: переваги та недоліки

Лізинг співробітників має свої переваги та недоліки. Рішення про оренду повинне бути прийняте після аналізу бізнес-переваг і труднощів, що виникають у результаті використання цієї форми придбання працівників.

Лізинг співробітників-недоліки

Працівник Лізинг не має багато недоліків, але для трейдера вони можуть бути важливими. До недоліків відносять той факт, що:

 • у польському законодавстві щодо питання «лізингового лізингу» немає правил-ви не знайдете цього формулювання в правовому файлі, що є джерелом невизначеності щодо існування цієї форми залучення працівників,
 • агентства, що пропонують послуги з лізингу працівників, отримують вигоду з положень закону про зайнятість тимчасових працівників. Тимчасова робоча працівник може не працювати для тимчасового агентства зайнятості протягом більше 18 місяців протягом наступних 36 місяців, що проблематично, якщо робота над конкретним проектом, як очікується, триватиме більше 1,5 років.
 • після підписання короткострокових контрактів працівник усвідомлює швидку дату закінчення терміну дії, що може вплинути на якість його роботи.
 • тимчасовий працівник часто вимагає здійснення та нагляду. Це вимагає залучення до всього процесу іншого співробітника, який може виконувати інші компанії-важливі обов'язки протягом цього часу.
 • особи, які працюють на основі співпраці з тимчасовим агентством зайнятості, мають доступ до технологічної, технічної, комерційної та організаційної інформації, що стосується роботодавця. Коли ви вирішите бути співробітником лізингу, ви повинні знати, що людина, яка не буде довго підключений до компанії, матиме доступ до важливої інформації.

Лізинг співробітників-вигоди для бізнесу

Існує ніяких сумнівів, що працівник Лізинг є також ряд бізнес-переваги:

 • витрати, пов'язані з рекрутуванням та працевлаштуванням працівника на підставі трудового договору або навіть замовлень, що становлять великі витрати на компанію, ліквідується, тому компанія, що орендує працівника, економить кошти,
 • працівник Лізинг дозволяє використовувати послуги трудових агентств у гнучкому порядку, тобто в залежності від поточних потреб роботодавця,
 • роботодавець-користувач може придбати кваліфікований персонал на цікавий період, наприклад, використовувати довідку з інформатики в той час, коли він дійсно необхідний,
 • орендодавець користувача не повинен турбуватися про зобов'язання відповідно до трудового законодавства, оскільки вони розглядаються агентством з оренди,
 • роботодавець оренду працівник може як правило, легко відмовитися від працівника тимчасового агентства, який не відповідає його очікуванням (якщо договір між ним і агентство говорить інакше),
 • роботодавець-користувач падає з питань, пов'язаних з соціальним захистом співробітників і розрахунком на старшинство-це розглядається агентством,
 • полегшує придбання працівника в той час, коли компанія знаходиться у фінансових труднощів і не може дозволити собі найняти на повний робочий день працівника,
 • тимчасові агентства зайнятості займаються набором навіть висококваліфікованих кадрів, і тому роботодавець-користувач може отримати до проведеного проекту видатного фахівця, без необхідності присвятити багато фінансових і часових ресурсів, щоб знайти його.

Резюме

Лізинг співробітників не є формою, що кожен бізнес повинен використовувати. Скоріше, це не повинно бути прийняте компанією, яка хоче побудувати довгострокові відносини з працівником або той, який обробляє цінну або конфіденційну інформацію, яка може потрапити в чужі руки.

Лізинг співробітників є гарною формою отримання працівника для компаній, що потребують тимчасової підтримки через підвищений попит на продукт або послугу, сезонну діяльність або реалізацію проекту, що вимагає додаткової підтримки спеціаліста. Компанії, які стикаються з тимчасовими фінансовими труднощами і шукають заощадження можуть також скористатися співробітником лізингу.