У Польщі кількість українців, які отримують таку ж зарплату, як поляки зростають. У той же час, роботодавці не виключають, що в майбутньому вони будуть платити їм більше.

Про це свідчать результати навчання персоналу служби з трудової міграції в першій половині 2018 р., повідомляє польське видання Puls Biznesu.

Таким чином, 24% польських роботодавців визнали, що готові платити «на руку» працівникам з України більше, ніж поляки. У другій половині минулого року 16% респондентів висловили таку готовність. Це збільшення пояснюється труднощами у пошуку робітників на відповідній кваліфікації.

«Деякий час нагороди поляків і українців подібні. Хвилини, коли робітники з України були виплачені рідше, швидко відбулися в минулому», – сказав Кшиштоф Іглівис, голова кадрового обслуговування.

Він відзначив, що потреба робітників зі Сходу зростає, тому роботодавці готові запропонувати їм більш привабливі умови: житло, доступ до Інтернету, переведення на місце роботи, що також збільшує реальні прибутки.

Дослідження також показало, що відповідно до 89% польських робітників, українці не відберуть роботу з поляків.

38% польських робітників схильні вірити в те, що приплив українців перешкоджає зростанню заробітної плати в Польщі, а також 58% респондентів, що українці не впливають на цей показник.

Також, згідно з дослідженням, 42% польських робітників є позитивними щодо українців, які працюють у Польщі. Ще 44% є нейтральними. Лише 11% респондентів є негативними.

Раніше Польська газета Prawna зазначила, що Українська зарнекрочанка є другою, найбільш постраждала від польської економіки. За даними Національного банку Польщі, українці перекаже понад 90% від загального обсягу операцій за кордоном.

Слід зазначити, що Міністерство соціальної політики прогнозує в найближчі роки посилення міграційних процесів в Україні завдяки високому попиту на кваліфіковану працю.